Ο Ανδρέας Παπανδρέου μας κληροδότησε ένα κόμμα εξουσίας που πάντα έθετε υψηλούς στόχους και εξέφραζε…
![](https://www.katrinis.gr/wp-content/uploads/2019/04/omilia_sinedrio.png)
Η ομιλία μου στο 2ο συνέδριο του Κινήματος Αλλαγής
• Η μεγάλη δημοκρατική παράταξη είναι το Κίνημα Αλλαγής, είναι η καρδιά και η ψυχή του ΠΑΣΟΚ.
• Δεν είναι αυτοσκοπός η συμμετοχή μας στην κυβέρνηση, υπάρχει ο δρόμος των κοινωνικών αγώνων, ο θεσμικός ρόλος της αντιπολίτευσης. • Στις κρίσιμες μάχες που έρχονται, μια νέα γενιά στελεχών πρέπει να δώσει το στίγμα της κίνησης και της αλλαγής, που αποτελούν το όνομά μας.